Informácie o masáži Bratislava a Nitra

Nohy ako obraz tela, chodíme na nich, nosia nás a často si neuvedomujeme čo všetko sa v nich ukrýva. Nervové zakončenia, meridiánové dráhy, body so vzťahom k jednotlivým častiam tela a orgánom. Reflexná masáž chodidiel využíva dotyk a tlak na jednotlivých bodoch, čím dáva priestor k rozprúdeniu energie a uvoľneniu zablokovanej časti. Masáž je vhodná pri už vzniknutých ochorenia ale taktiež ako prevencia a príjemná forma relaxácie.

Vhodnosť a doporučenie

Bolesti hlavy, migrény, alergie, bolesti chrbta a pohybového aparátu, zlepšuje činnosť vnútorných orgánov, trávenie, napomáha cirkulácii tekutín, uvoľňuje napätie a stres a prináša relaxáciu. Masáž je vhodné na začiatku opakovať 2-3x v rozpätí 3 týždňov, následne individuálne podľa potreby. Čiastočná masáž trvá 30 minút, celková 60 minút.

Kedy terapia nie je vhodná

Reflexná masáž chodidiel nie je vhodná v prípade cukrovky, horúčkovitého ochorenia, infekcií, plesňového ochorenie nôh a počas tehotenstva. Reflexná masáž chodidiel je neinvazívna a nenahrádza kompletné lekárske ošetrenie. Pri závažných diagnózach konzultujte vhodnosť masáže so svojim lekárom

Reflexná masáž Reflexná masáž chodidiel