Informácie o masáži Bratislava, Nitra, Holíč

Jedna z najstarších masáži na svete. V hawaiiskom jazyku nazývaná Lomilomiv preklade znamená 'milujúce ruky' – ruky, cez ktoré cítite skutočnú prítomnosť iného človeka – človeka s otvoreným srdcom, s bezpodmienečnou lásku a plne vedomú.

Obyvatelia Hawaii žijúci po stáročia v izolácii od ostatného sveta, na ostrovoch uprostred oceánu si do dnešných dní zachovali jedinečný spôsob ktorým obnovujú harmóniu a zdravie v tele – Lomilomi masáž. Bola a je používaná ako súčasť procesu prinášajúceho zdravie. Jej základom sú dlhé a plynulé dotyky prstov, dlaní, predlaktia a lakťov. Citlivý tlak prstov na jednotlivých bodoch, dych a pohyb maséra, ktorý pripomína tanec hula. Spolu s čistým kokosovým olejom a príjemnou hudbou prináša hlboké uvoľnenie, relaxáciu a pomáha objaviť vlastný vnútorný priestor. Priestor prinášajúci každému niečo iné – každý človek je jedinečná, vzácna bytosť a preto aj masáž a pocity pri nej sú pre každého jedinečné. Aj pri opakovanej masáži. Je to cesta k sebe, krok za krokom k relaxácii, naštartovaniu ozdravných procesov, uvoľneniu potlačovaných emócii.

Vhodnosť a doporučenie

Bolesti hlavy, migrény, syndróm suchého oka, únava očí, kŕče žuvacích svalov, TMJ, tinitus (zvonenie v ušiach), bolesti chrbta a pohybového aparátu, zlepšuje kvalitu spánku, činnosť vnútorných orgánov, trávenie, napomáha cirkulácii tekutín, uvoľňuje napätie a stres a prináša hlbokú relaxáciu. Masáž je vhodné na začiatku opakovať 2x v rozpätí 2-3 týždne. Pre relaxáciu a uvoľnenie stresu je vhodná 1x mesačne s následným predlžovaním intervalu. Masáž trvá zvyčajne 90 až 120 minút.

Kedy masáž nie je vhodná

Masáž nie je vhodná pri horúčkovitých stavoch, otvorených ranách a kožných ochoreniach. Havajská masáž je nediagnostická, neinvazívna a nenahrádza kompletné lekárske ošetrenie. Pri závažných diagnózach konzultujte vhodnosť masáže so svojim lekárom.

Havajská masáž Lomilomi masáž