Informácie o terapii Bratislava, Nitra, Holíč

Kranio-sakrálna terapia - biodynamický prístup

Kraniosakrálna terapia (cranio – lebka, sacrum – krížová kosť) je veľmi jemná manuálna terapie, ktorá vníma človeka ako celok. Každý máme vnútri tela životné sily, ktoré sú prítomné počas celého života. Niektoré udalosti, úrazy spôsobia, že sa nemôžu vyjadriť v svojej plnej sile a my začíname vnímať nejaké zdravotné problémy na fyzickej úrovni alebo únavu a podráždenosť, nechuť k životu. Biodynamický prístup v kraniosakrálnej terapii sa na tieto signály pozerá ako na „zdravie pri práci“. Zámerom je osloviť a posilniť zdravie organizmu a podporiť proces obnovy vitality zvnútra. To je základom pre návrat k zdraviu. Postupne sa buduje naša kapacita/vitalita a máme možnosť spoznávať prepojenia medzi telom a psychikou a vnímať a rozumieť signálom svojho tela . Poznania sú pre každého jedinečné.

Ošetrenie prebieha väčšinou v oblečení v ľahu na masážnom stole. Terapeut ponúkne viacero variant jemného dotyku. Klient pri terapii môže získať prístup k hlbokému oddychu, relaxácii a môže vnímať viac jemných vnútorných zmien, pohybov, zlepšenie nálady, zmiernenie napätia a bolesti . Prináša ľahkosť a podporu v rozličných životných situáciách. Je vhodná pri bolestiach, liečbe šoku a traumatu, pre podporu rekonvalescencie a rehabilitácie, pre osobný rozvoj a pri rôznych životných zmenách.

Vhodnosť

Prevencia, podpora procesu osobného rastu, podpora pri životných zmenách, podpora pre tehotné ženy a deti, úľava od bolesti – stresové problémy a fyzické bolesti - hlavy (aj chronické), migrény, bolesti kĺbov, svalov, chrbtice, skolióza, poruchy zraku, škúlenie, hučanie v ušiach, problémy s rovnováhou, stres, napätie, poruchy koncentrácie a učenia, alergie, prínosové dutiny, astma, problémy s dýchacími cestami, posilnenie imunitného systému, problémy so sánkou a čelustnými kĺbmi, škrípanie zubov, uvoľnenie blokád vzniknutých následkom tráum, úrazov, zranení, parkinsonova choroba, úľava pri psychických a psychosomatických problémoch, nespavosť, nekľud, strach, úzkosť,

Doporučenie a trvanie

Počet terapii je závislý od ochorenia, doporučený minimálny interval medzi terapiami je 1 týždeň. Trvanie je individuálne, zvyčajne 70-90 min.

Kedy terapia nie je vhodná

Terapia nie je vhodná pri akútnom intrakraniálnom krvácaní, intrakraniálnej aneurysme (výduť na žile), čerstvej fraktúre lebky a hernii predĺženej miechy. Kraniosakrálna terapia je neinvazívna a nenahrádza kompletné lekárske ošetrenie. Pri závažných diagnózach konzultujte vhodnosť terapie so svojim lekárom.

Kraniosakrálna masáž Kranio terapia